Oddziały przedszkolne

Strona domowa Domowa

Przedszkole Samorządowe
  nr 4 w Wieliczce
    oś. Szymanowskiego 10
      tel/fax: 12 278 18 65Aktualności

Rozpoczęcie roku szkolnego

2021-09-01
Witamy w nowym roku szkolnym
Serdecznie zapraszamy dzieci w środę 1 września.
Czekamy na Was już od 6:30. Pamiętajcie o wyprawce przedszkolaka:
- ...

więcej ...

Życzenia wakacyjne

2021-08-01
Szanowni Państwo
Z ostatnim dniem lipca zakończyliśmy w naszym przedszkolu dyżur wakacyjny. W sierpniu rozpoczynamy przerwę wakacyjną.
Przedszkole będzie wtedy nieczynne.
Naszym Przedszkolakom i ...

więcej ...

Przedłużenie zawieszenia zajęć

2021-04-09
Na podstawie Rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 8 kwietnia 2021 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek ...

więcej ...

Życzenia wielkanocne

2021-04-03
Życzenia Radosnych Świąt Wielkanocnych wypełnionych nadzieją budzącej się do życia wiosny i wiarą w sens życia.
Pogody w sercu i radości płynącej z ...

więcej ...


Grupy

W budynku na osiedlu Szymanowskiego znajdują się dwie grupy dzieci: "Słoneczka" i "Smoki".

GRUPA I - "Słoneczka"

Nauczycielki:
- mgr Beata Kowalska,
- mgr Katarzyna Leśniak.

Adres mailowy do nauczycielek:
grupa.sloneczka.00@gmail.com

Do naszej grupy należą dzieci 3,4-letnie.

Zajęcia w naszej grupie odbywają się od 6.30 do 17.00.
Po przyjściu do przedszkola bawimy się swobodnie w kącikach zainteresowań, wykonujemy działania indywidualne oraz pomagamy w przygotowaniu zajęć. Następnie odbywają się ćwiczenia poranne, ćwiczenia motoryki dużej i małej, ćwiczenia "buzi i języka". Około 8.30 przygotowujemy się do śniadania, sprzątamy salę i myjemy ręce.
Śniadanie w przedszkolu odbywa się o 8.40, więc o tej godzinie udajemy się do jadalni, gdzie przy stolikach (wspólnie ze "Smokami") jemy pyszne kanapki, które popijamy kakao lub herbatą przygotowaną przez panie kucharki.
Po śniadaniu udajemy się do sali, gdzie odbywają się zajęcia edukacyjne, umuzykalniające, plastyczne, ruchowe.
Potem często nasze panie zabierają nas na spacery po okolicy lub bawimy się w ogródku przedszkolnym.
Około 11.30 przygotowujemy się do obiadu, wykonujemy czynności higieniczne w toalecie po czym udajemy się do jadalni na pyszny obiad. Następnie odpoczywamy na materacach, w naszych ulubionych pościelach, a pani czyta nam ciekawe książeczki.
Gdy się obudzimy - przebieramy się i myjemy, gdyż w jadalni czeka już na nas podwieczorek.
Po jedzeniu znów bawimy się w kącikach zainteresowań, gramy w gry dydaktyczne, integrujemy się z grupą.

GRUPA II - "Smoki"

Nauczycielki:
- mgr Agnieszka Wandas,
- mgr Katarzyna Olszewska-Skawiniak,

Adres mailowy do nauczycielek:
smoki2ps4@gmail.com

Do naszej grupy należą dzieci 5 i 6-letnie, które są przygotowywane do nauki w szkole.

Grupa liczy 24 dzieci. Na początku roku sami sformułowaliśmy kontrakt grupy, którego staramy sie przestrzegać każdego dnia. Nie hałasujemy, bawimy się w zgodzie, zgłaszamy wyjścia z sali, pomagamy sobie wzajemnie, zachowujemy się odpowiedzialnie w toalecie - to niektóre punkty przedszkolnej "Konstytucji" Smoków. Wspólnie z naszymi paniami oceniamy swoje i innych zachowanie, postępy, aktywność, przestrzeganie regulaminu grupy i obrazujemy to za pomocą serduszek, które przypinamy na specjalnej tablicy.
Pod koniec tygodnia liczymy nasze serduszka i ogłaszamy mistrza grupy, który jest nagradzany przez dzieci brawami, a przez panie drobnym upominkiem.
Bardzo ważnym dniem dla wszystkich dzieci jest piątek - dzień z własną zabawką przyniesioną z domu. Królują w tym dniu lalki Barbie, koniki Pony, dinozaury, Bionicle - radości nie ma końca.

Nasz dzień w przedszkolu przedstawia się następująco:
po śniadaniu odbywaja się zajęcia zorganizowane - rytmiczne, ruchowe, edukacyjne, plastyczne. Potem przy sprzyjającej pogodzie spacerujemy po okolicy, odbywamy wycieczki do parku im. A. Mickiewicza, bawimy się w naszym ogródku przedszkolnym.
Podczas ciszy poobiedniej słuchamy bajek czytanych przez naszą panią, a następnie uzupełniamy wiadomości i umiejętności wykonując zadania w zeszytach ćwiczeń "Olek i Ada w świecie przygód".
Po podwieczorku jest czas na swobodną zabawę w kącikach zainteresowań oraz gry planszowe, konstrukcyjne, techniczne.

W budynku przy ul. Kościuszki znajdują się cztery grupy dzieci: "Żabki" "Misie" "Motylki" "Biedronki".

GRUPA III - "Żabki"

Nauczycielki:
- mgr Renata Dekert,
- mgr inż. Grażyna Woźniak.

Adres mailowy do nauczycielek:
zabki.ps4@gmail.com

Do naszej grupy należą dzieci 4 letnie.

Jest to grupa integracyjna licząca 20 dzieci. Nasza sala mieści się na parterze w budynku przy ul. Kościuszki. W tym roku rozpoczęliśmy wspólną przygodę w przedszkolu, poznajemy się nawzajem i staramy się przestrzegać ustalonych zasad. Najwięcej czasu poświęcamy na naukę samodzielności i wspólną zabawę, podczas której uczymy się wielu nowych i ciekawych rzeczy. Poranna zabawa trwa do 8:30, następnie wspólnie ćwiczymy w rytm muzyki oraz przygotowujemy się do śniadania, które zjadamy o godz. 9:00. Po śniadaniu zaczynamy nasze zajęcia dydaktyczne, podejmujemy różne formy aktywności: społeczną, językową, poznawczą, artystyczną oraz ruchową i zdrowotną, jesteśmy ciekawi i chętni do poznawania nowych zabaw przy użyciu wszystkich naszych zmysłów. Uczestniczymy w zajęciach dodatkowych z j. angielskiego, logopedycznych, psychologicznych, gimnastyki korekcyjnej. Gdy pogoda nam sprzyja o godz. 10:30 chodzimy na spacery po najbliższej okolicy. Następnie przygotowujemy się do obiadu, który zjadamy o 12:00. Po obiedzie odpoczywamy na leżakach, słuchamy różnych bajek i opowiadań czytanych przez nasze Panie nauczycielki oraz relaksujemy się przy muzyce. Po podwieczorku, który zjadamy o 14:00 zaczynamy wspólne zabawy popołudniowe w naszych kącikach tematycznych.

GRUPA IV - "Misie"

Nauczycielki:
- mgr Jolanta Podsiadło,
- mgr Agata Matuszczyk.

Adres mailowy do nauczycielek:
grupa.misie.00@gmail.com

Do naszej grupy należą dzieci 4 letnie.

Mam 3 latka, może mniej, lecz w przedszkolu już być chcę. Tu kolegów dużo mam tu jest fajnie, mówię wam… Jesteśmy Misie, do naszej grupy należą dzieci 3-letnie i choć dopiero się poznaliśmy, to bardzo lubimy spędzać ze sobą czas. Zawsze przed śniadaniem jest pora na poranną gimnastykę, która poprawia nam nastrój i pobudza do całodziennej aktywności. Po śniadaniu bierzemy udział w zajęciach edukacyjnych, muzycznych, plastycznych, bawimy się z panią od języka angielskiego. Po obiedzie odpoczywamy słuchając muzyki relaksacyjnej lub bajek czytanych przez naszą panią. Po odpoczynku zajadamy podwieczorek, by potem bawić się w kącikach zainteresowań, integrować się z kolegami i koleżankami. Oprócz zajęć edukacyjnych dzieci z grupy Misie mają dużo czasu na zabawę swobodną według własnych pomysłów i zainteresowań. W naszej grupie „uczymy się bawiąc i bawimy ucząc”. Szczególny nacisk kładziemy na naukę czynności samoobsługowych, zgodną i bezpieczną zabawę, integrowanie grupy. W czasie pobytu w przedszkolu dzieci zachęcane są do podejmowania wspólnych zabaw ze wszystkimi rówieśnikami, współdziałania w zabawie, dzielenia się zabawkami, nie przeszkadzania sobie w czasie zabaw. Na pierwszy plan wysuwane jest tworzenie przyjaznej atmosfery i bezpiecznego środowiska dla dzieci.

GRUPA V - "Motylki"

Nauczycielki:
- mgr Iwona Gaik,
- mgr Beata Szewczyk,
- mgr Beata Woźniak.

Adres mailowy do nauczycielek:
grupa.motylki.00@gmail.com

Do naszej grupy należą dzieci 4,5-letnie.

Jesteśmy ciekawi świata i interesujemy się wszystkim co nas otacza. Poznajemy przedszkole, nasze panie i rówieśników, z którymi spotykamy się codziennie. Dużo czasu spędzamy na spólnej zabawie, ale pamiętamy również o rozwijaniu umiejętności samoobsługowych. Podczas zajęć staram się skupić uwagę, żeby poznać wiele ciekawych rzeczy. Uczymy się tańczyć, śpiewać, rysować i malować. Po całym dniu wypełnionym wrażeniami odpoczywamy słuchając muzyki relaksacyjnej i bajek.

GRUPA VI - "Biedronki"

Nauczycielki:
- mgr Joanna Wilk,
- mgr Justyna Pachel.

Adres mailowy do nauczycielek:
grupa.biedronki.00@gmail.com

Do naszej grupy należą dzieci 5,6-letnie.

Dzień nasz rozpoczynamy swobodną zabawą w kącikach zainteresowań. Przed śniadaniem ok. 8:30 mamy gimnastykę poranną. Możemy wtedy poćwiczyć i wyszaleć się, aby w ciszy zjeść o godz. 9:00 śniadanie. Motywacją do jedzenia są dla nas naklejki przygotowane przez Panie. Kto uzbiera najwięcej pod koniec tygodnia zabiera do domu. Zajęcia dydaktyczne (rytmiczne, plastyczne, ruchowe)odbywają się zaraz po śniadaniu. Nasze Panie chcą, abyśmy poznali świat poprzez indywidualną pracę w myśl idei amerykańskiej nauczycielki Heleny Parkhurst, która jest twórczynią planu daltońskiego. Sami zaznaczamy już swoją obecność zaraz po przyjściu do przedszkolnej sali, doskonale wiemy jaki mamy dzień tygodnia, a pojęcia czasu uczymy się na specjalnie do tego przygotowanym zegarze. Często podróżujemy po Polsce, wprawdzie palcem po mapie, ale z jakim entuzjazmem. Uczestniczymy w wymianie pocztówkowej i tym samym poznajemy wybrane regiony Polski wraz z zabytkami i ciekawymi miejscami. Obiad zjadamy od godz. 12:00. Podczas odpoczynku poobiedniego słuchamy bajek czytanych przez Panie. Podwieczorek rozpoczynamy o godz. 14:00. Popołudniami ćwiczymy piosenki, tańczymy zumbę i uczestniczymy w projektach kulturalnych poznając zagadnienia z obszaru muzyki czy teatru. Uwielbiamy rysować i kolorować, tworzymy barwne prace plastyczne odznaczające się dużą pomysłowością i kreatywnością. Konstruujemy różne budowle z klocków oraz z dużym zaciekawieniem poznajemy gry planszowe i logiczne.

Z galerii ...


img054.jpg

img045.jpg

img061.jpg

img017.jpg


wejdź do galerjii   Strona główna | Aktualności | Plan pracy | Nasi Nauczyciele | Galeria | O przedszkolu | Kontakt